2103 - 21 Grand Magazine St, Toronto MLS Number: C7215388
Niagara, Toronto, ON, M5V 1B5$5,000
Status: Sold
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 1400-1599 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Terrequity Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$5,000
Status: Sold
Enjoy Waterfront Living In Fort York at West Harbour City, Phase Two. Exquisitely Furnished 1425 SqFt 2 Bedroom + Den Executive Rental Features High Ceilings + Bright & Sunny South/West Park & Lake Views From Three Private Balconies. Beautifully Appointed Interiors with With Designer Furnishings, Grand Piano, Functional Kitchen With Granite Counters & 2 Marble Bathrooms. Resort Style Living With Fantastic Amenities Included - Indoor Pool, Gym, 24Hr Concierge, Guest Suites, Private Landscaped Gardens & More! Easy Access to Lakeshore & Gardiner Expressway. TTC Streetcar, Garrison Common, Bentway, Princes Gates + Waterfront Parks & Trails Close-by. Steps to West Block Shops - Loblaws, Shoppers Drug Mart, LCBO. Downtown Living at its Best with Harbourfront, Liberty Village & King West Restaurants, Shops & Cafes a Short Walk Away. Spotless & Meticulously Maintained for a Discerning AAA+ Tenant. Short Term Option Available (Minimum 6 Months). This is Luxury Living at its Best & Can Be Yours!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C7215388 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :03 Apr, 2024 (732 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5V 1B5 |
Stainless Kitchen Appliances: Fridge With Ice/Water Dispenser, Stove, Dishwasher, Microwave, Stacked Front Load Washer/Dryer, Window Coverings, Existing Lighting, Fully Furnished. Short Term Available (Minimum 6 Months)
| Party/Meeting Room |
| Guest Suites |
| Rooftop Deck/Garden |
| Visitor Parking |
| Indoor Pool |
| Concierge |
| Price | : $5,000 |
|---|
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bathurst/Lakeshore |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1400-1599 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :3.60 m x 4.22 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.34 m x 4.36 m |
| 2nd Br | :4.20 m x 2.95 m |
| Dining | :3.27 m x 4.34 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.02 m x 4.35 m |
| Den | :3.05 m x 3.40 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Exclusive |
| Locker Unit | :11 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Locker Level Unit | :B |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
01 Apr, 2024
TREB #C7215388
Expired
$5000.0
Sign in to view full price history of this property