90 Clouston Avenue, Toronto MLS Number: W12958188
Weston, Toronto, ON, M9N 1A7$3,090
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Highland Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,090
Status: For Lease
Detached 1 1/2 Story 3-Bedrooms, 2 Bathrooms With Finished Basement In Quiet Street. Upgraded Recently. Newer Washroom on the 2nd Floor. All the Inside Doors and Frame Are Upgraded . Detached Single Garage , 4 Car Parking Spots, Huge Country Setting Lot Could Be Your Own Oasis Or Playground, Safe Neighborhood With Easy Access To All Amenities Such As T.T.C, School, Shopping, Hwy's, Places Of Worship & Park Just Beside Humber River. 10' X 20' Deck. Family Preferred. Newer Roof, Newer Deck. Walking to Park /School Nearby. Very easy access to down town, Only 1 stop to Union Station by Up/Go Train (about 15 minutes by train from Weston Rd. station to Union Station)
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W12958188 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Apr, 2026 (10 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M9N 1A7
|
| Price | : $3,090 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Weston & Lawrence |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.05 m x 3.35 m |
|---|---|
| Bedroom 3 | :3.05 m x 2.9 m |
| Bedroom 2 | :2.95 m x 2.65 m |
| Laundry | :4.45 m x 3.44 m |
| Kitchen | :5.3 m x 2.45 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.67 m x 3.21 m |
| Recreation | :4.75 m x 4.15 m |
| Exterior Finish | :Aluminum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
05 Apr, 2026
TREB #W12958188
Listed
$3090.0
Sign in to view full price history of this property