378 Drewry Avenue, Toronto MLS Number: C13206946
Newtonbrook West, Toronto, ON, M2R 2K4$3,200
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Bay Street Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: For Lease
Welcome to this beautifully renovated and remarkably cozy 3-bedroom bungalow nestled in a highly coveted North York pocket. Designed with an emphasis on light and comfort, the open-concept layout boasts massive oversized windows and an abundance of natural light. The master bedroom with a private ensuite. You are minutes from Finch Subway Station, Yonge & Steeles Plaza, top schools, and parks. Unmatched live-in comfort today with incredible long-term land-holding value in one of Toronto's most resilient real estate pockets.Pictures came from the last tenants
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13206946 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M2R 2K4
|
| Price | : $3,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bathurst/Drewry |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :7.01 m x 3.51 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.82 m x 3.51 m |
| Bedroom 2 | :3.21 m x 2.84 m |
| Dining Room | :7.01 m x 3.51 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.71 m x 2.95 m |
| Bedroom 3 | :2.71 m x 2.91 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Other |
| Laundry Level | :Lower Level |
28 May, 2026
TREB #C13206946
Listed
$3200.0
Sign in to view full price history of this property