N638 - 7 GOLDEN LION Heights, Toronto MLS Number: C13165664
Newtonbrook East, Toronto, ON, M2M 0C1$2,300
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,300
Status: For Lease
Spacious & Bright New 1 Bedroom + Den Suite at Prestigious M2M Condos in the Heart of North York! Functional Open Concept Layout Featuring** a Versatile Den Ideal as a Second Bedroom or Home Office**. Enjoy Stunning South-Facing Views with Floor-to-Ceiling Windows, Abundant Natural Light, 9 Ft Ceilings, and Modern Laminate Flooring Throughout. Contemporary Designer Kitchen with High-End Built-In Appliances. Includes 1 Parking Space & 1 Locker. Luxury Building Amenities Include 24-Hr Concierge, Fully Equipped Fitness Centre, Yoga Studio, Saunas, Party Rooms, Business Centre, Theatre Room, Games Room, Guest Suites, Outdoor Lounge & BBQ Area, and Beautiful Landscaped Courtyard. Unbeatable Location Just Minutes to Finch Subway Station, TTC, GO Bus, Schools, Parks, Shopping, Restaurants, and More!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13165664 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :23 May, 2026 (10 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M2M 0C1
|
**Students are Welcome**FrB/I Fridge, Oven, CookTop, Range Hood, Microwave. Stacked Front Loading Washer & Dryer & All Electrical Light Fixtures.Parking & Locker.
| Guest Suites |
| Gym |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $2,300 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge & Cummer |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :3.05 m x 2.95 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.15 m x 2.82 m |
| Dining Room | :3.05 m x 2.95 m |
|---|---|
| Den | :2.41 m x 1.88 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
23 May, 2026
TREB #C13165664
Listed
$2300.0
Sign in to view full price history of this property