Lower - 100 Fenelon Drive, Toronto MLS Number: C13165394
Parkwoods-Donalda, Toronto, ON, M3A 3K6$1,800
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Lower Level)
- Listing Courtesy : Aimhome Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,800
Status: For Lease
Well Maintained 1-Bedroom, 1-Bathroom Lower-Level Apartment In A Prime North York Location. Bright And Spacious Unit Features Large Above-Ground Windows & Private Front Walk-Out Entrance. End Unit Privacy. Prime Location, Close To Shops At Don Mills, Schools, TTC Transit, Longos, Food Basics, And A Wide Selection Of Restaurants & Cafes. Surrounded By Scenic Nature Trails, This Home Offers The Perfect Blend Of City Living And Green Space. 1 Parking Space Included.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13165394 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (19 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3A 3K6
|
| Price | : $1,800 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Don Mills & York Mills |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :4.98 m x 3.58 m |
|---|---|
| Laundry | :2.05 m x 2.15 m |
| Recreation | :3.51 m x 5.36 m |
|---|
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Separate Entrance |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower Level |
22 May, 2026
TREB #C13165394
Listed
$1800.0
Sign in to view full price history of this property