1612 - 125 Redpath Avenue, Toronto MLS Number: C12935434
Mount Pleasant West, Toronto, ON, M4S 0B5$1,950
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Kw Living Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,950
Status: For Lease
Luxury & Spacious Studio Suite @ The Eglinton. Beautiful Unobstructed East View, Floor ToCeiling Window W/ Large Balcony. Modern Kit W/Quartz Counter, Stainless Steels Kitchen Appliances, Extra Storage In Bathroom, Walk To Subway Station, Street Car At Door. AmenitiesIncluded: 24Hr Concierge, Gym Room, Yoga Room, Party Room, Media Room, And Outdoor Terrace.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12935434 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 Mar, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4S 0B5
|
WATER INCLUDED! Built-in Fridge, Stainless-Steel Stove/Oven, Built-in Dishwasher, Microwave, Hood Fan, Washer, Dryer, Window Coverings.
| Elevator |
| Exercise Room |
| Gym |
| Recreation Room |
| Party Room/Meeting Room |
| Concierge |
| Price | : $1,950 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge / Eglinton |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.56 m x 3.51 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.56 m x 3.51 m |
| Kitchen | :3.56 m x 3.51 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
30 Mar, 2026
TREB #C12935434
Listed
$1950.0
Sign in to view full price history of this property