328 - 251 Manitoba Street, Toronto MLS Number: W13045390
Mimico, Toronto, ON, M8Y 4G9$3,150
Status: For Lease
- 2+1 Beds
- 2 Baths
- Area : 700-799 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Iqi Global Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,150
Status: For Lease
Welcome to this bright and spacious 2-bedroom + DEN, 2-bathroom suite offering approximately 795 sq ft of functional living space in a sought-after Mimico location. This west-facing unit features unobstructed green park views and two balconies, providing an abundance of natural light and seamless indoor-outdoor living.The open-concept layout includes a modern kitchen with stainless steel appliances, overlooking a combined living and dining area with walk-out to the balcony-ideal for both everyday living and entertaining. The spacious primary bedroom offers a 3-piece ensuite and direct balcony access. A spacious 2nd Bedroom and 2nd Bathroom with versatile DEN provides the perfect space for a home office or additional use. Includes one underground parking space and one locker. Building amenities include an outdoor pool, rooftop terrace, party room, and fitness centre.Conveniently located close to restaurants, waterfront trails, Humber Bay Park, and just minutes to Mimico GO Station for easy commuting. Steps to parks and everyday amenities.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W13045390 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :25 Apr, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M8Y 4G9
|
S/S Appliances (Fridge, Stove, Dishwasher, Microwave), Washer & Dryer.
| Outdoor Pool |
| Rooftop Deck/Garden |
| Gym |
| Exercise Room |
| Price | : $3,150 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lakeshore & Parklawn |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :700-799 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :7.98 m x 3.35 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.05 m x 3.05 m |
| Den | :1.86 m x 1.95 m |
| Dining Room | :7.98 m x 3.35 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.74 m x 2.74 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Open |
25 Apr, 2026
TREB #W13045390
Listed
$3150.0
Sign in to view full price history of this property