2 - 312 Quebec Avenue, Toronto MLS Number: W12951728
High Park North, Toronto, ON, M6P 2V3$2,550
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Multiplex)
- Listing Courtesy : Gowest Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,550
Status: For Lease
Totally Renovated 2 Br. Apt. in Prime High Park! New Kitchen with Quartz Countertops and Backsplash! 4 Pc bathroom w/Towel Warmer. Laminate Floors Throughout. Available Immediately. Parking Available for $75.00 per month and Garage Parking available for $150.00 per month. Shows a 10++ Close to the Junction, Bloor West Village, High Park Subway Station and High Park!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W12951728 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :100+ Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6P 2V3
|
| Price | : $2,550 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Wall Unit(s) |
| Heating | :Water |
| Cross Street | :High Park Ave. /Humberside Ave. |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living Room | :4.29 m x 3.12 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.76 m x 2.16 m |
| Bedroom | :3.05 m x 2.71 m |
| Dining Room | :4.29 m x 3.12 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :5.07 m x 3.38 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Laundry | :In Building |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower Level |
02 Apr, 2026
TREB #W12951728
Listed
$2550.0
Sign in to view full price history of this property