1811 - 771 YONGE Street, Toronto MLS Number: C12952456
Annex, Toronto, ON, M4W 2G4$1,950
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Landpower Real Estate Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,950
Status: For Lease
Luxurious Bachelor Unit at ADAGIO by Menkes with Unobstructed East View. This Boutique Condo is surrounded by the premium amenities of Yonge and Bloor, and a short commute to the exclusive enclave of Rosedale. Modern Kitchen with Top-of-the-Line Appliances. Amenities: 24 HR Concierge, Pet Spa, Lounge, Bar Lounge/Party Room, Fitness Centre, Dining Room, Co-Work Lounge , Outdoor/Fireplace Lounge, BBQ. (Still Under Construction). Minutes to Shops, Banks, Groceries and Subway Station.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12952456 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M4W 2G4
|
| Price | : $1,950 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :3 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge St & Bloor St |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :5.71 m x 3.63 m |
|---|---|
| Dining Room | :5.71 m x 3.63 m |
| Kitchen | :5.71 m x 3.63 m |
|---|
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :No |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Juliette |
02 Apr, 2026
TREB #C12952456
Listed
$1950.0
Sign in to view full price history of this property