3 - 106 Lappin Ave, Toronto MLS Number: W8205484
Dovercourt-Wallace Emerson-Junction, Toronto, ON, M6H 1Y4$3,100
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential (Fourplex)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,100
Status: Sold
Recently Completed 2 Bed 2 Bath 2nd Floor Unit. Located In Sought After Wallace Emerson Neighbourhood Close To All Amenities. Private Entrance. Private Balcony With Great City Views. High Ceilings, Large Windows, S/S Appliances & Granite Counters. Unit Has Been Complimented With Fantastic Finishings. Independent Hvac System. All Fire & Safety Measures In Place. 15 Min Walk To Subway. Primary Room W/ 2 Closets & Full Ensuite Washroom, Private In-suite Laundry, Close To Dufferin, Lansdowne and Dupont TTC Bus Lines, Short Walk to Bloor Subway Station & The UP Express. Total Luxury Living W/ Large Open Concept Kitchen/Living/Dining Area. Solid Hardwood Flooring HRV For Better Air Quality & Control.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W8205484 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2024 (679 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6H 1Y4 |
| Price | : $3,100 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Dufferin And Dupont |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :2.43 m x 3.60 m |
|---|---|
| Br | :3.07 m x 2.60 m |
| Living | :3.70 m x 4.64 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.20 m x 345.00 m |
| Exterior Finish | :Brick Front |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :Apartment |
| Garage | :None |
|---|---|
| Laundry Level | :Upper |
22 May, 2024
TREB #W8205484
Leased
$3100.0
Sign in to view full price history of this property