921 - 30 Tretti Way, Toronto MLS Number: C13159638
Clanton Park, Toronto, ON, M3H 0E3$2,650
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : First Class Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,650
Status: For Lease
Rare Opportunity To Acquire 2 Bed, 2 Bath Lease At Tretti Condos In Clanton Park! Prime Location At Wilson Ave & Tippett Road, Just Steps Away From Wilson Subway Station. Minutes Away From Hwy 401, Shops, Restaurants, And Much More! Less Than 10 Minute Drive to Yorkdale Shopping Centre. Surrounded By An Abundance Of Green Space, Including A Central Park. North, South, East Views.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13159638 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :21 May, 2026 (19 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3H 0E3
|
1 Parking & 1 Locker. 9 Ft Smooth Finished Ceilings. All Year Round Cooling & Heat. Stainless Steel Appliances. Blinds in Bedrooms.
| Bike Storage |
| Gym |
| Party Room/Meeting Room |
| Concierge |
| Recreation Room |
| Price | : $2,650 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Wilson Ave & Allen Rd |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :4.14 m x 3.45 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.14 m x 2.81 m |
| Bedroom 2 | :3.14 m x 2.61 m |
| Dining Room | :3.14 m x 2.81 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.02 m x 2.94 m |
| Exterior Finish | :Brick, Metal/Steel Siding |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Juliette |
21 May, 2026
TREB #C13159638
Listed
$2650.0
Sign in to view full price history of this property