304 - 60 Colborne Street, Toronto MLS Number: C12947890
Church-Yonge Corridor, Toronto, ON, M5B 2B7$2,100
Status: For Lease
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Property.ca Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,100
Status: For Lease
Welcome To Beautiful Bright (East Facing) Large Studio Suite At 60 Colborne! This Unit Offers Everything You Need! Large Floor-To-Ceiling Windows Overlooking Church St & The Stunning St. James Cathedral. 9' Ceiling; Hardwood Floor Throughout And Kitchen With Full Sized Appliances Make Cooking At Home Convenient. Just Steps To King Subway, St. Lawrence Market, FinancialDistrict, Restaurants And More. Fantastic Walk Score.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C12947890 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :01 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5B 2B7
|
Fridge, Stove, Dishwasher, Washer And Dryer. Amenities Include 24Hr Concierge, Rooftop Deck With Pool, Two Guest Suites, Gym.
| Outdoor Pool |
| Gym |
| Exercise Room |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $2,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| No. of Rooms | :4 |
|---|---|
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :King / Church |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
01 Apr, 2026
TREB #C12947890
Listed
$2100.0
Sign in to view full price history of this property