571 - 123 Omni Drive, Toronto MLS Number: E13120442
Bendale, Toronto, ON, M1P 5A8$2,200
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Homelife/gta Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,200
Status: For Lease
AVAILABLE IMMEDIATELY! 1 PARKING SPOT! UTILITIES INCLUDEDStunning Unit Available near STC! This 1 Bedroom/1 Washroom at Forest Mansion condos boasts 693 sq ft of interior area. Walk into your private Foyer area with a double closet! As you enter the unit, you'll see a large U-Shaped Kitchen with tons of storage & larger sized appliances that include a S/S Hood Fan, Fridge, Stove and a White Dishwasher. Kitchen also boasts a quartz counter with breakfast bar and a kitchen backsplash. Kitchen opens to the large open concept living/dining area which is large enough to place a dining table, sofa/tv & workstation. Large bedroom can potentially accommodate a workstation and bed. More importantly, the bedroom offers a large walk in closet with built in cabinetry. The Condo's hallway also opens to the ensuite laundry closet and 4 pc bathroom. Unit offers views of the condo complex, includes utilities and offers one parking spot. Unit is rent controlled!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :E13120442 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1P 5A8
|
Fridge, Stove, Dishwasher, Washer/Dryer, existing window coverings. Parking.
| Visitor Parking |
| Other |
| Price | : $2,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Fan Coil |
| Cross Street | :Brimley/Ellesmere |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.44 m x 3.36 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.79 m x 2.6 m |
| Foyer | :2.56 m x 1.6 m |
| Dining Room | :5.44 m x 3.36 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.26 m x 3.03 m |
| Exterior Finish | :Other, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
13 May, 2026
TREB #E13120442
Listed
$2200.0
Sign in to view full price history of this property