2407 - 60 Town Centre Court, Toronto MLS Number: E12982106
Bendale, Toronto, ON, M1P 0B1$2,800
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Avion Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,800
Status: For Lease
Welcome To Our Luxury Condo At Scarborough Town Centre, South Panoramic View, 2 Bedrooms With 2 Full Size Bathrooms, Open Concept Living Room With Lots Of Nature Light Through The Whole Unit. Brand New Wall Painting . Location! Location! Location! Close To Ymca, Civic Centre, Subway And Ttc Terminal. Park, Library, Community Centre And Easy Access To Hwy 401. Direct Ttc To U Of T Campus. Great Amenities Incl. Gym/Exercise Room, 24 Hr Security, Concierge, Party Rm, Visitor Parking, Guest Suites, Media Rm. Move In Anytime And Enjoy! A Must See!!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :E12982106 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :10 Apr, 2026 (19 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1P 0B1
|
Fridge, Stove,Dishwasher, Range-hood, Washer, Dryer. Elfs, All Window Coverings
| Guest Suites |
| Game Room |
| Exercise Room |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $2,800 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Mccowan/401 |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Dining Room | :5.18 m x 3.43 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.12 m x 3.04 m |
| Kitchen | :2.97 m x 2.28 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.9 m x 2.57 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Patio Terrace | :Open |
| Library | :Library |
10 Apr, 2026
TREB #E12982106
Listed
$2800.0
Sign in to view full price history of this property