3001 - 736 Bay Street, Toronto MLS Number: C13120136
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M5G 2M4$2,450
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Exp Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,450
Status: For Lease
Absolute Well Kept! Spacious Corner Unit with Laminate Flooring Throughout and Wrap Around Decked Terrace. Spectacular Open Concept Dining and Kitchen with Stainless Steel Appliances. Large Bedroom with Walkout to Terrace. Large Foyer, Lots of Storage, Building Includes Indoor Pool, 24/7 Concierge, Gym & Free Visitor Parking, Condo Fee Include Hydro, Heat, Water. Ideal Location Steps to Subway, Hospital, Universities, Eaton Centre.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13120136 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 May, 2026 (16 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5G 2M4
|
S/S Fridge, S/S Stove, Washer, Dryer, Dishwasher, Microwave, 1 Parking, 1 Locker, All Window Coverings, All Electrical Light Fixtures
| Indoor Pool |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Concierge |
| Price | : $2,450 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bay & College |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :12.47 m x 10.4 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Patio Terrace | :Terrace |
12 May, 2026
TREB #C13120136
Listed
$2450.0
Sign in to view full price history of this property