1219 - 140 Simcoe St, Toronto MLS Number: C6744914
Bay Street Corridor, Toronto, ON, M5H 3G4$3,250
Status: Sold
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Find Properties
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,250
Status: Sold
2 bedrooms 1 washroom, One parking and locker, Perfect Suite For Professional Couple- Intelligent Layout Natural Light Thruout Sw Facing Suite With Balcony- Laminate Floors & Very Well Maintained - Great Location - Close To TTC, Hospitals, and University of Toronto,Absolutely No Short Term Leases- Such As Airbnb - No 3rd Party Leases! Suite will be painted & basic cleaning will be done before possession
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :C6744914 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :16-30 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :18 Sep, 2023 (926 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M5H 3G4 |
| Games Room |
| Party/Meeting Room |
| Security Guard |
| Rooftop Deck/Garden |
| Exercise Room |
| Price | : $3,250 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Heat Pump |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Richmond/University/Queen |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Dining | :3.50 m x 2.95 m |
|---|---|
| Kitchen | :2.90 m x 2.68 m |
| 2nd Br | :2.67 m x 2.31 m |
| Living | :4.34 m x 3.05 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.17 m x 2.82 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Exclusive |
| Locker Unit | :33 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :N |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :A |
| Patio Terrace | :None |
18 Sep, 2023
TREB #C6744914
Leased
$3250.0
Sign in to view full price history of this property