1407 - 10 PARK LAWN Road, Toronto MLS Number: W12949006
Mimico, Toronto, ON, M8V 0H9$2,975
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Rare Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,975
Status: For Lease
Clean And Modern 2 Bedroom 2 Bath Condo In Westlake Encore, Open Layout, East And North Views. W/O To 136 Sq.Ft.Balcony With Views Of Lake Ontario And Skylines. Functional Layout. 2nd Bedroom Spacious For Bed Or Home Office.Amenities Offer Sky Lounge & Fitness Centre On 46th Floor, Bbq Patio + Outdoor Pool, Gazebos And Fire Pit On 8th Floor.Metro, Shoppers Drug Mart, Lcbo, Starbucks, Banks, Lake Ontario Park Trails. Qew And Go Train Just Minutes Away.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W12949006 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :02 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M8V 0H9
|
All Existing Appliances S/Steel Fridge, Stove, Dishwasher, Microwave. Clothes Washer/Dryer. Light Fixtures, 1 Locker + 1 Parking Spot.
| Outdoor Pool |
| Party Room/Meeting Room |
| Visitor Parking |
| Gym |
| Rooftop Deck/Garden |
| Concierge |
| Price | : $2,975 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :PARK LAWN RD/LAKE SHORE BLVD W |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.92 m x 3.03 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.16 m x 1.88 m |
| Bedroom 2 | :3.77 m x 2.61 m |
| Dining Room | :3.92 m x 3.03 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :5.62 m x 2.79 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :235 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :C |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
02 Apr, 2026
TREB #W12949006
Listed
$2975.0
Sign in to view full price history of this property