Main - 2 Greenland Road, Toronto MLS Number: C13052714
Banbury-Don Mills, Toronto, ON, M3C 1N2$3,500
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: For Lease
Bright & Fully Furnished 3-Bedroom, 2-Bath Main-Level Bungalow Apartment Just Minutes From Shops At Don Mills! All Utilities (Heat, Hydro, Water) & High-Speed Internet Included In Lease. June 1st 2026 Tenancy. 2 Parking Spaces Included In The Lease. Featuring A Spacious Living Room, A Dining Area Overlooking The Beautifully Maintained Backyard, And A Fully Equipped Kitchen With All Essential Appliances, This Home Offers Comfort And Convenience. Step Out To The Generous Backyard Space. Perfect For Entertaining And Unwinding With Family And Friends. Enjoy Easy Access To Major Highways (DVP/401) And Arterial Roads. Just Minutes From Shops At Don Mills, Retail, Dining, Schools, Parks, And More! Visit With Confidence.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13052714 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 Apr, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M3C 1N2
|
| Price | : $3,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :The Donway E/Greenland Rd |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :5.23 m x 4.01 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.5 m x 3.35 m |
| Bedroom 2 | :3.88 m x 2.74 m |
| Dining Room | :3.53 m x 2.64 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.08 m x 3.75 m |
| Bedroom 3 | :3.3 m x 2.9 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Park | :Park |
28 Apr, 2026
TREB #C13052714
Listed
$3500.0
Sign in to view full price history of this property