509 - 500 Dupont Street, Toronto MLS Number: C13144820
Annex, Toronto, ON, M6G 0B8$2,200
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 0-499 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Noblecorp Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,200
Status: For Lease
Welcome to the Oscar Luxury Boutique Residences. Brand new 1+1 apartment with a spacious and open concept layout and full bath. The den can be used a home office or 2nd room. Discover what the Oscar has to offer located in the Annex. Conveniently within walking distance of subway lines and easy travel to downtown Toronto. Close to George Brown and U of T. Transit at your door step. Plenty of shops, cafes and restaurants to enjoy!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13144820 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :19 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M6G 0B8
|
| Price | : $2,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Fan Coil |
| Cross Street | :Bathurst and DuPont |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :0-499 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Den | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :0 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Patio Terrace | :Open |
19 May, 2026
TREB #C13144820
Listed
$2200.0
Sign in to view full price history of this property