7 Putney Rd, Toronto MLS Number: W5829999
Alderwood, Toronto, ON, M8W2K6$3,200
Status: Sold
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Royal Lepage Signature Realty, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: Sold
Fantastic Opportunity To Live In Desired Alderwood West. Beautiful 3 Bed & 3 Bath Home With Completely Finished Basement With Family Room, Office, Three Piece Bath & Separate Laundry. W/O From Sunroom To To Huge Rear Yard. Lots Of Parking Space And Has A Detached Garage . Walking Distance To Sir Adam Beck Fr Immersion And St Ambrose Catholic Schools, Etobicoke Creek Trails, Parks, Shopping And Ttc. Close To Go, Highway, Airport, Waterfront Park And Downtown Toronto. Extras: Fridge, Stove, Dishwasher, Washer & Dryer For Tenants Use.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W5829999 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :23 Nov, 2022 (1226 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M8W2K6 |
| Price | : $3,200 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :West Of Browns Line/S Evans |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living | :5.16 m x 3.57 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.13 m x 2.56 m |
| Prim Bdrm | :3.58 m x 3.10 m |
| 3rd Br | :3.69 m x 3.20 m |
| Office | :3.41 m x 2.24 m |
| Dining | :5.16 m x 3.57 m |
|---|---|
| Sunroom | :3.45 m x 1.74 m |
| 2nd Br | :3.69 m x 3.05 m |
| Rec | :7.69 m x 3.65 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :4 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Detached |
23 Nov, 2022
TREB #W5829999
Leased
$3200.0
Sign in to view full price history of this property