3549 Gandhi Way, Mississauga MLS Number: W13137754
Fairview, Mississauga, Peel, ON, L5B 4E3$3,700
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 4 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Semi-Detached )
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,700
Status: For Lease
Fantastic Location. Located In the Heart of Mississauga. 4 Bedroom with 3.5 Washroom Home. Close To Cooksville Go Station, Square one Mall. Grocery, And Freeways. This House Is Well Cared By The Owners. Huge Foyer With Access To Insulated And Paneled Garage From The Home. Bright And Well Lighted. Skylight on the Second Floor Provides More Natural Light. Spacious Living And Dining. Plus, Additional Family Room Overlooking The Backyard. Kitchen With Breakfast Area. Letter Plank Staircase Will Take You Upstairs Where You Will Fine 4 Generous Size Bedrooms. Primary Bedroom Comes With Walk In Closet And 5 Piece Ensuite Washroom. Laundry Is On Second Floor For Your Convenience. Finished Basement Offers More Space To Entertain Your Guest. Lots of Storage In The Basement. Long Wide Driveway can park 4 Cars + Additional Parking Space In The Garage. Perfect Place To Call It Your Home.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W13137754 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :15 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | :
L5B 4E3
|
| Price | : $3,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Central Pkwy/Mavis |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :6.25 m x 4.12 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.8 m x 4.78 m |
| Primary Bedroom | :5.55 m x 3.7 m |
| Bedroom 3 | :5.45 m x 5.16 m |
| Recreation | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :6.25 m x 4.12 m |
|---|---|
| Family Room | :4.78 m x 2.77 m |
| Bedroom 2 | :5.27 m x 2.88 m |
| Bedroom 4 | :4.56 m x 3.7 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Parking Space | :5 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper Level |
15 May, 2026
TREB #W13137754
Listed
$3700.0
Sign in to view full price history of this property