4901 - 60 Absolute Ave, Mississauga MLS Number: W11931970
City Centre, Mississauga, Peel, ON, L4Z 0A9$2,800
Status: Sold
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 800-899 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,800
Status: Sold
Executive & Bright 2 Bedrooms + 2 Bathrooms Condo Located In The Heart Of Mississauga. 9 Foot Ceilings & Hardwood Flooring. Granite Counter Tops With Built-In Glass Stove On Centre Island. An Amazing Opportunity To Live In A Landmark Building Of Mississauga. This Unit Offers A Breathtaking 250 Sqft Panoramic View From the Balcony On The 49th Floor. Facing Directly to DT Toronto & the Lake. Walk To Square One, City Centre, Living Arts Centre, & Much More! Don't miss to check out the best in class living 60 Absolute website: https://60absolute.ca/ **EXTRAS** Fridge, Stove, Microwave, Dishwasher, Washer & Dryer, One Parking And One Locker Included.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :W11931970 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :11-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :06 Mar, 2025 (394 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L4Z 0A9 |
| Outdoor Pool |
| Squash/Racquet Court |
| Concierge |
| Exercise Room |
| Visitor Parking |
| Indoor Pool |
| Price | : $2,800 |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hurontatio and Burnhamthorpe |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :800-899 sqft |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Kitchen | :2.28 m x 2.49 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.07 m x 3.35 m |
| Living | :5.63 m x 5.54 m |
|---|---|
| 2nd Br | :2.92 m x 3.41 m |
| Exterior Finish | :Other |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :2 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :P5 |
| Patio Terrace | :Terr |
| Park | :Park |
06 Mar, 2025
TREB #W11931970
Leased
$2800.0
Sign in to view full price history of this property