7072 Magic Court, Mississauga MLS Number: W12955588
Malton, Mississauga, Peel, ON, L4T 3A1$1,975
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Semi-Detached )
- Listing Courtesy : Acro Gold Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,975
Status: For Lease
Available for Rent from 1 May, BASEMENT ONLY of Semi-Detached raised Bungalow on Cul-De Sac; Fully renovated, 2 Good size Bed rooms, living room, Kitchen with breakfast area, no carpet, one raised platform parking; Laundry in basement common area, to be shared with main level tenants; House Backing to Park, Walking Distance to School / Close To Hwy 427 / Humber College / TTC. Utilities extra to be shared with main level tenants.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :W12955588 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :03 Apr, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | :
L4T 3A1
|
| Price | : $1,975 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Heat Pump |
| Cross Street | :Darcel / Morningstar |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Living Room | :3.7 m x 4.28 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.5 m x 2.4 m |
| Bedroom | :3.12 m x 4.28 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.73 m x 4.55 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :In Basement |
|---|
03 Apr, 2026
TREB #W12955588
Listed
$1975.0
Sign in to view full price history of this property