6 Goyo Gate, Vaughan MLS Number: N5980217
Rural Vaughan, Vaughan, York, ON, L6A 3T5$1,159,000
Status: Sold
- 3+ Beds
- 4 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Property Taxes : $4192.29 (Tax Year:2022)
- Listing Courtesy : Zolo Realty, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,159,000
Status: Sold
"Beautiful Maple Highlands" 3 Bedroom Fully Renovated Detached Home, Custom Built Kitchen Includes Usb Option And Under Cabinet Receptacles/Lighting, Stunning Backsplash, Eat-In Kitchen, W/O To Deck & Fenced Yard. Master Bedroom Features Ensuite Bath W/I Closet & Large Deck. Tastefully Finished Basement. Entrance From Garage, Close To Go Station & Schools,2 Minutes Walk To North Maple Regional Park And Trails. No Sidewalk In Front Of The House
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :N5980217 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :29 Mar, 2023 (29 Mar, 2023) |
| Source | :TRREB |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : L6A 3T5 |
| Price | : $1,159,000 |
|---|---|
| Property Taxes | :$4192.29 |
| Tax Year | :2022 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Keele St/ Kirby Rd |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :5.91 m x 3.33 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.24 m x 2.92 m |
| Prim Bdrm | :4.69 m x 4.12 m |
| 3rd Br | :3.14 m x 2.86 m |
| Dining | :5.91 m x 3.33 m |
|---|---|
| Breakfast | :3.24 m x 2.92 m |
| 2nd Br | :3.49 m x 3.21 m |
| Rec | :5.44 m x 4.52 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :5 |
| Basement | :Finished |
| Garage | :Attached |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower |
29 Mar, 2023
TREB #N5980217
Sold
$1380000.00
Sign in to view full price history of this property