302 Centre St N, Brampton MLS Number: W6178528
Brampton North, Brampton, Peel, ON, L6V 1B9$899,000
Status: Sold
- 4+1 Beds
- 3 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Property Taxes : $4236.97 (Tax Year:2022)
- Listing Courtesy : Ipro Realty Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$899,000
Status: Sold
Calling all renovators, investors and DYI's! Centrally located 4 bedroom brick home with no neighbours behind. A solid home waiting for your personal touches. Side split offering plenty of living space on a large 50x110' lot. 4 good sized bedrooms. Surrounded by schools, transit and parks. Attached garage and double driveway parking. Great layout, just waiting for the perfect family to make this home their own. Property being sold AS-IS. Buyer and their agent to verify all measurements and taxes.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W6178528 |
| Listing Type | :Sale |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 Jun, 2023 (28 Jun, 2023) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Peel |
|---|---|
| Postal Code | : L6V 1B9 |
| Price | : $899,000 |
|---|---|
| Property Taxes | :$4236.97 |
| Tax Year | :2022 |
|---|
| Bedrooms | :4 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Centre St And Vodden |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :No |
| Family | :6.32 m x 3.09 m |
|---|---|
| Living | :5.11 m x 3.64 m |
| Kitchen | :5.10 m x 2.48 m |
| 2nd Br | :3.26 m x 2.82 m |
| 4th Br | :2.54 m x 2.52 m |
| Rec | :5.22 m x 5.05 m |
|---|---|
| Dining | :3.38 m x 2.44 m |
| Prim Bdrm | :4.27 m x 3.84 m |
| 3rd Br | :3.26 m x 2.79 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :5 |
| Basement | :Finished |
| Garage | :Attached |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower |
28 Jun, 2023
TREB #W6178528
Sold
$861500.00