1206 - 120 Eagle Rock Way, Vaughan MLS Number: N7319350
Rural Vaughan, Vaughan, York, ON, L6A 5C2$3,700
Status: Sold
- 3+1 Beds
- 3 Baths
- Area : 1200-1399 sqft
- Property Type: Condo (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Premier Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,700
Status: Sold
Gorgeous 3 Bed Den & 3 Full Bath Condo In "The Mackenzie" By Pemberton! A Brand-New Community Adjacent To Maple Go. Minutes Drive To Major Highways, Schools, Groceries, Public Transit, Canada's Wonderland, Vaughan Mills Mall, Hospital, Community Centres, And Vaughan Subway Station. Large Windows With Ample Sunlight Exposure. Smooth 9' Ceilings, Wide Plank Laminate Flooring Throughout, And Contemporary Cabinets With Beautiful Finishes. Building Includes Concierge.
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :N7319350 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :05 Dec, 2023 (850 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : L6A 5C2 |
For Use Of Tenant: S/S Fridge, Stove, Microwave, And Built-In Dishwasher). Stone Countertops, Front Load Stacked Washer/Dryer. One Underground Parking Spot & One Locker.
| Bbqs Allowed |
| Party/Meeting Room |
| Gym |
| Exercise Room |
| Visitor Parking |
| Concierge |
| Price | : $3,700 |
|---|
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Major Mackenzie Dr & Keele St |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1200-1399 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :5.82 m x 4.30 m |
|---|---|
| 2nd Br | :3.08 m x 2.47 m |
| Den | :3.02 m x 2.10 m |
| Prim Bdrm | :3.99 m x 3.26 m |
|---|---|
| 3rd Br | :3.08 m x 2.93 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :01 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Locker Level Unit | :P2 |
| Patio Terrace | :Terr |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
05 Dec, 2023
TREB #N7319350
Leased
$3700.0
Sign in to view full price history of this property