18 Origin Way, Vaughan MLS Number: N13170924
Patterson, Vaughan, York, ON, L6A 4C2$4,000
Status: For Lease
- 3+1 Beds
- 4 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : The Agency
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,000
Status: For Lease
Welcome to this newer, spacious and modern 2-storey townhome with a fully finished walkout basement, ideally located in the highly desirable Patterson community of Vaughan. This home offers 3+1 bedrooms and 4 bathrooms (including 3 full baths), providing excellent space for families or multi-generational living. Features include an upgraded kitchen with stainless steel appliances, centre island with quartz countertops, 9 ft ceilings, and engineered hardwood flooring throughout. The large family room offers a walkout to a private deck, perfect for relaxing or entertaining. Conveniently located near top-rated schools, shopping, restaurants, transit, and major highways. A great opportunity in a prime location.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13170924 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :25 May, 2026 (11 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6A 4C2
|
| Price | : $4,000 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Rutherford/Dufferin |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Family Room | :4.06 m x 3.3 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.73 m x 3.23 m |
| Bedroom 2 | :3.0 m x 2.57 m |
| Dining Room | :5.23 m x 3.61 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.04 m x 3.48 m |
| Bedroom 3 | :2.59 m x 2.49 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Finished with Walk-Out |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
25 May, 2026
TREB #N13170924
Listed
$4000.0
Sign in to view full price history of this property