11 Yates Avenue, Vaughan MLS Number: N13033664
Patterson, Vaughan, York, ON, L6A 4X5$5,800
Status: For Lease
- 5+ Beds
- 4 Baths
- Area : 3500-5000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Rife Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$5,800
Status: For Lease
Gorgeous 3700 SF Home In Prestigious UWS Community. Stone Front with Double 8' Dr Entry. Elegant Design, 10' Ceilings on main, with Office. 9' Ceiling on 2nd Flr & Bsmt. 5 Bedroom, 3 1/2 Baths. $$$ on Upgrades: Crown Moulding, Coffered Ceiling, Hardwood Floor, LED Lighting & Pot Lights. Oak Staircase With Iron Pickets. Gourmet Kitchen with Extended Cabinets, Moulding & Valance Lighting. Large Island, Servery, Pantry, Backsplash & B/I Appliances . Smooth Ceiling Thru-Out, Granite Countertop In Kitchen & All Baths.. S/S Appliances ( Fridge, Gas Stove, Range Hood, B/I Dishwasher), Washer/Dryer. All Existing ELF & Window Coverings. CAC, GDO w/Remotes. Large South Exposure Backyard w/Interlock Patio. Dbl Garage, Long 4 Car Driveway
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13033664 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :26 Apr, 2026 (2 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6A 4X5
|
| Price | : $5,800 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :5 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :11 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Bathurst & Major Mackenzie |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :3500-5000 sqft |
| Living Room | :8.95 m x 3.73 m |
|---|---|
| Family Room | :4.85 m x 5.64 m |
| Breakfast | :5.12 m x 3.2 m |
| Primary Bedroom | :5.19 m x 5.1 m |
| Bedroom 3 | :3.72 m x 3.81 m |
| Sitting | :4.68 m x 4.37 m |
| Dining Room | :8.95 m x 3.73 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.12 m x 3.12 m |
| Office | :3.15 m x 4.42 m |
| Bedroom 2 | :3.17 m x 4.1 m |
| Bedroom 4 | :4.88 m x 3.81 m |
| Laundry | :1.81 m x 2.54 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :6 |
| Basement | :Full |
| Laundry | :Inside |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Main Level |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
23 Apr, 2026
TREB #N13033664
Listed
$5800.0
Sign in to view full price history of this property