1704 - 7895 Jane Street, Vaughan MLS Number: N13157228
Concord, Vaughan, York, ON, L4K 2M7$2,400
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Re/max Premier Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,400
Status: For Lease
Beautiful Corner unit at The Met Residences. Approx. 649 sq ft of smart layout with 2 bedrooms, 2 full baths, parking, and locker. Steps to VMC Subway & Bus Terminal with quick access to Hwy 7, 400, and 407. Restaurants and shops right outside your door. Inside, you get floor-to-ceiling windows, a modern kitchen with stainless appliances, and a walk-out balcony with panoramic views of the Vaughan skyline. Natural light all day. This is urban living done right. Great Amenities: Gym, Party Room, Theatre, Games Room, BBQ area, Whirlpool.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :N13157228 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :21 May, 2026 (2 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L4K 2M7
|
| Price | : $2,400 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Maintenance Fees | :$0.0/month |
|---|
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Fan Coil |
| Cross Street | :Jane St / Hwy 7 |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :4.98 m x 4.29 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.05 m x 2.87 m |
| Living Room | :4.98 m x 4.29 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.79 m x 2.73 m |
| Exterior Finish | :Concrete, Other |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :04 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :C |
| Patio Terrace | :Open |
21 May, 2026
TREB #N13157228
Listed
$2400.0
Sign in to view full price history of this property