Bsmt 1 - 296 Plymouth Trail, Newmarket MLS Number: N13141100
Bristol-London, Newmarket, York, ON, M3B 3N1$1,700
Status: For Lease
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Farlan Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,700
Status: For Lease
Bright and cozy apartment in the middle, featuring a large window that brings in lots of natural light. Enjoy the warmth and charm of a beautiful fireplace, Good size Br. with two closets, brand-new laminate flooring, and a fully renovated kitchen complete with a dishwasher and microwave. This apartment also offers private, separate laundry facilities. Located on a nice, quiet street perfect for comfortable, relaxed living.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13141100 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :18 May, 2026 (11 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : M3B 3N1 |
| Price | : $1,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge St.& London Rd |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Walk-Up |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|
18 May, 2026
TREB #N13141100
Listed
$1700.0
Sign in to view full price history of this property