24 Teasel Way, Markham MLS Number: N13017056
Unionville, Markham, York, ON, L3R 9S3$4,100
Status: For Lease
- 3+1 Beds
- 4 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : First Class Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,100
Status: For Lease
Stunning townhouse in the heart of downtown Markham. This executive rental is designed for those who expect the finest, featuring a modern layout with premium finishes and a fantastic location. The gourmet kitchen is a chef's dream, boasting a spacious breakfast bar, a breathtaking peninsula waterfall island, and sleek countertops perfect for entertaining. Every bedroom is a sanctuary with its own ensuite bathroom. The magnificent master suite features a walk-out balcony, offering a perfect spot for your morning coffee. Steps away from MainStreet Unionville's restaurants, chic boutiques, shopping plazas, and grocery stores. Enjoy a vibrant, walkable lifestyle.Easy access to Hwy 404& 407, York University, and major public transit routes makes commuting a breeze.Ideally situated for families, being in the coveted zone for Unionville High School and Coledale Public School.Enjoy the convenience of a double car garage, providing ample storage and parking.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13017056 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :18 Apr, 2026 (28 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L3R 9S3
|
| Price | : $4,100 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Birchmount & Highway 7 |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Virtual Tour | :Virtual Tour (External Link) |
| Living Room | :3.96 m x 5.49 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.35 m x 2.44 m |
| Bedroom 3 | :3.66 m x 3.05 m |
| Den | :3.05 m x 3.35 m |
| Great Room | :5.18 m x 3.35 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :5.18 m x 3.35 m |
| Primary Bedroom | :5.18 m x 3.96 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
18 Apr, 2026
TREB #N13017056
Listed
$4100.0
Sign in to view full price history of this property