65 Mikayla Lane, Markham MLS Number: N13160556
Cornell, Markham, York, ON, L6B 1R1$3,200
Status: For Lease
- 3+1 Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Anjia Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: For Lease
3 Years New Modern Townhouse In High Demand Cornell Community. 3+1 Bedrooms, 3 Bathrooms, 2 Balconies. 9 Feet Ceilings, Floor to Ceiling Windows. 1 Garage Parking + 1 Lane Parking. Includes S/S Fridge, Stove, Exhaust, Dishwasher, Washer & Dryer. No Pets & No Smoking. Internet is included. Tenants to pay all utilities including hot water tank rental. Mins To Parks, Schools, Hospitals, Public Transit, Highway 7, Highway 407, Cornell Community Centre.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13160556 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :0-5 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (10 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6B 1R1
|
| Price | : $3,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Hwy 7 & Donald Cousens Pkwy |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Bedroom 4 | :2.7 m x 2.16 m |
|---|---|
| Living Room | :4.0 m x 3.35 m |
| Primary Bedroom | :4.0 m x 3.05 m |
| Bedroom 3 | :2.65 m x 2.66 m |
| Kitchen | :4.0 m x 3.35 m |
|---|---|
| Dining Room | :4.0 m x 3.35 m |
| Bedroom 2 | :2.65 m x 2.66 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Lower Level |
22 May, 2026
TREB #N13160556
Listed
$3200.0
Sign in to view full price history of this property