95 Ferncliffe Crescent, Markham MLS Number: N13114644
Cedarwood, Markham, York, ON, L3S 4N6$3,980
Status: For Lease
- 3+2 Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Homecomfort Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,980
Status: For Lease
Entire House including basement Apartment. 3 Bedroom Home Located In High Demand Cedarwood Community! Modern Kitchen With Gas Stove, Quartz Countertop, Eat In Kitchen And New Fridge! New Hardwood Floors And Stairs. Large Master Bedroom W/5Pc Ensuite & His/Her Closets. Close To High Ranked Schools, Ttc & Yrt, Costco, Home Depot, Lowes, Walmart, No Frills, Parks, Golf Course, Amazon Fulfilment Centre, Canada Post And Abundance Of Businesses Along Markham Rd & Steeles. Two Bedrooms Basement Apartment with Seperate Entrance!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13114644 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :12 May, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L3S 4N6
|
| Price | : $3,980 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + 2 |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Steele & Markham |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :6.39 m x 3.16 m |
|---|---|
| Kitchen | :5.49 m x 3.63 m |
| Bedroom 2 | :3.48 m x 3.07 m |
| Dining Room | :6.39 m x 3.16 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :5.52 m x 3.36 m |
| Bedroom 3 | :3.08 m x 3.02 m |
| Exterior Finish | :Brick, Aluminum Siding |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Upper Level |
12 May, 2026
TREB #N13114644
Listed
$3980.0
Sign in to view full price history of this property