73 Bernbridge Road, Markham MLS Number: N13109260
Cedar Grove, Markham, York, ON, L6B 0S6$1,800
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Master`s Trust Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,800
Status: For Lease
Newly Renovated Bright & Spacious 2 Bedrooms & 2 Bathrooms Basement Apartment In High Demand Box Grove Community. Family-Friendly Neighbourhood. This Comfortable Space Featuring A Funtional Layout. Open Concept Kitchen Combined With Dinning Area Offering A Vast Space For Dinning And Entertaining. Good Size Living Room Perfect For Resting. Second Bedroom Completed With Window Can Be Converted Into A Home Office. Laminate Floors Throughout. Primary Bedroom With 3 Pcs Ensuit And Large Windows Flood The Space With Abundant Natural Lights. Separate Laundry Room In Basement. Extra Large Storage Room. One Surface Parking Spot On Driveway. Mins To Hwy 407, Walmart, School, Parks, Shopping Centre And Much More, Access To All Amenities. Ideal For Small Families And Working Professionals. You Can't Miss It...
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13109260 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :11 May, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6B 0S6
|
| Price | : $1,800 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :9th Line/14th Ave |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom 2 | :0.0 m x 0.0 m |
| Dining Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Separate Entrance |
| Laundry | :Laundry Room |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower Level |
| Park | :Park |
11 May, 2026
TREB #N13109260
Listed
$1800.0
Sign in to view full price history of this property