68 Oakford Drive, Markham MLS Number: N13211902
Cachet, Markham, York, ON, L6C 2Y8$3,500
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Semi-Detached )
- Listing Courtesy : Master`s Choice Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,500
Status: For Lease
Don't Miss Out on this Stunning Semi-Detached Home located In the highly sought-after Cachet Community. Only 3 minutes to Hwy 404. The house features a 9-foot ceiling, top-notch kitchen appliances, and a new waterfall-styled quartz countertop. This bright, south-facing, practical layout home offers 3 spacious bedrooms and direct garage access. The entire house is refreshed with laminate flooring and oak stairs. Good size backyard measures 30ft by 15ft with fully fenced and fully interlocked. Stylish pot lights in the living room. Stylish soffit lights provide additional security. Top-ranking schools.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13211902 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :28 May, 2026 (16 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6C 2Y8
|
| Price | : $3,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Woodbine Ave and Major Mackenzie |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :624.0 m x 315.0 m |
|---|---|
| Kitchen | :7.36 m x 2.65 m |
| Primary Bedroom | :4.88 m x 3.23 m |
| Bedroom 3 | :3.1 m x 2.83 m |
| Dining Room | :6.24 m x 3.15 m |
|---|---|
| Breakfast | :7.36 m x 2.65 m |
| Bedroom 2 | :3.63 m x 3.15 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :In Basement |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
28 May, 2026
TREB #N13211902
Listed
$3500.0
Sign in to view full price history of this property