52 ALAN FRANCIS Lane, Markham MLS Number: N13153580
Cachet, Markham, York, ON, L6C 3B5$3,700
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 4 Baths
- Area : 2500-3000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Att/Row/Townhouse)
- Listing Courtesy : Century 21 Mypro Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,700
Status: For Lease
Stunning Freehold Modern Townhouse With Built-In 2-Car Garage In The Cachet Community. It Boasts A Quiet, Family-Friendly Atmosphere And Modern Design. G/F Features A Living Room W 2pc Bath & Interior Access To Garage. 2nd Floor Boasts An Open Concept Dining Room/Great Room, Gourmet Dream Kitchen With Luxurious Granite Countertop/Large Centre Island, A Comfortable Great Room/Breakfast Area W W/O To A Balcony. 3rd Floor Contains 3 Spacious Bedrooms And A Laundry Room. The Master Bedroom Features Luxurious 4pc Ensuite/Spacious W/I Closet/Walk Out Balcony. Huge Rooftop Terrace Offers A Perfect Spot For Outdoor Gatherings With Family And Friends. Convenient Location Close To King Square Shopping Center, T&T, Parks, Schools, & Easy Access To Hwy 404 & 407!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13153580 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :21 May, 2026 (8 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L6C 3B5
|
| Price | : $3,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :16th / Woodbine |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2500-3000 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living Room | :3.05 m x 3.11 m |
|---|---|
| Dining Room | :4.09 m x 4.88 m |
| Breakfast | :2.47 m x 2.47 m |
| Bedroom 2 | :2.5 m x 2.0 m |
| Kitchen | :2.59 m x 4.27 m |
|---|---|
| Great Room | :3.11 m x 3.9 m |
| Primary Bedroom | :3.41 m x 3.0 m |
| Bedroom 3 | :2.62 m x 3.14 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :In-Suite Laundry |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
21 May, 2026
TREB #N13153580
Listed
$3700.0
Sign in to view full price history of this property