Bsmt - 28 Adelia Pl, King MLS Number: N5659811
King City, King, York, ON, L7B1L4$1,700
Status: Sold
- 1+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Real Estate Bay Realty, Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,700
Status: Sold
Open Concept Super Bright Basement For Rent With High End Finishing Throughout, Backing Onto Ravine.Separate Entrance, One Parking Spot With Options For A Second One For An Extra Monthly Fee . Tenant Pays 30% Of All Utilities.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :N5659811 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :04 Jul, 2022 (1367 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | : L7B1L4 |
| Price | : $1,700 |
|---|
| Bedrooms | :1 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :King Rd And Dafferin Str |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Prim Bdrm | :161.00 m x 193.00 m |
|---|---|
| Kitchen | :279.00 m x 236.00 m |
| Living | :279.00 m x 236.00 m |
|---|---|
| Dining | :279.00 m x 236.00 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
04 Jul, 2022
TREB #N5659811
Leased
$1700.0
Sign in to view full price history of this property