76 Thomas Phillips Drive, Aurora MLS Number: N13162428
Rural Aurora, Aurora, York, ON, L4G 0X4$3,800
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Home Legend Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,800
Status: For Lease
Absolutely Stunning Executive Family Home 9 Ft Ceiling On Main Floor. Modern Open Concept Layout.Hardwood Flooring ThroughOut. Plenty of Smart Homes Features. Bright & Spacious Kitchen Features Tall Cabinets, Deep Pantry, Stainless Steel Appliances,Central Island. Walk Out to Yard. 4 Spacious Bedrooms on Second Floor, Extra Storage Area In Btw Kitchen&Garage, Elegant,Upgraded InclLightings&Blinds. Fully Fenced Backyard,Close To All Conveniences, Highway, Super Market, Public Transit, ShoppingCentre, Golf Cub & More. Tenant To Take Care of Snow Removal and Lawn Care.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :N13162428 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-15 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (1 Day ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :York |
|---|---|
| Postal Code | :
L4G 0X4
|
| Price | : $3,800 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :8 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Leslie/ St.John's Side Rd |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Family Room | :4.3 m x 4.3 m |
|---|---|
| Dining Room | :4.1 m x 2.7 m |
| Primary Bedroom | :4.9 m x 4.0 m |
| Bedroom 3 | :3.0 m x 3.1 m |
| Living Room | :4.3 m x 3.3 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.1 m x 2.9 m |
| Bedroom 2 | :3.3 m x 3.5 m |
| Bedroom 4 | :3.0 m x 3.6 m |
| Exterior Finish | :Brick, Stone |
|---|---|
| Parking Space | :6 |
| Basement | :Full |
| Laundry | :Laundry Room |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Laundry Level | :Lower Level |
22 May, 2026
TREB #N13162428
Listed
$3800.0
Sign in to view full price history of this property