149 Molozzi Street, Erin MLS Number: X13163870
Erin, Wellington, ON, N0B 1T0$2,850
Status: For Lease
- 4+ Beds
- 3 Baths
- Area : 1500-2000 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Semi-Detached )
- Listing Courtesy : Re/max Gold Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,850
Status: For Lease
One year old 4-bedroom semi-detached home nestled in the heart of Erin. This inviting residence offers a perfect blend of comfort and convenience, featuring a spacious open-concept layout with hardwood floors and ample natural light throughout. The main floor boasts a modern kitchen with stainless steel appliances, ideal for culinary enthusiasts. Upstairs, you'll find three well-appointed bedrooms, including a serene master retreat. This home offers a wonderful opportunity for peaceful living. NO SIDE WALK! Don't miss out on making this your new home sweet home!
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13163870 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :New |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (3 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Wellington |
|---|---|
| Postal Code | : N0B 1T0 |
| Price | : $2,850 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :7 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Wellington Rd 124 and 10th Line |
| Bathrooms | :3 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1500-2000 sqft |
| Great Room | :4.2 m x 3.3 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.1 m x 3.35 m |
| Bedroom 2 | :3.0 m x 3.0 m |
| Bedroom 4 | :2.43 m x 3.35 m |
| Breakfast | :2.9 m x 3.33 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :4.26 m x 4.57 m |
| Bedroom 3 | :2.7 m x 3.04 m |
| Exterior Finish | :Aluminum Siding, Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Unfinished |
| Laundry | :Sink |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Upper Level |
22 May, 2026
TREB #X13163870
Listed
$2850.0
Sign in to view full price history of this property