4922 First Line, Erin MLS Number: X13041446
Rural Erin, Erin, Wellington, ON, L7J 2L9$4,900
Status: For Lease
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Real Estate Centre Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,900
Status: For Lease
This 10 Acres Farm is the perfect place For Livestocks, the fully renovated house has 3 bedrooms, 1 full bath and a spacious kitchen. The land is almost clear and clean with a Clean water pond and little bush at the rear end, this farm has it all less than a minute walk to Acton golf club, also there are 4 outdoor structures (detached single garage, another over sized Work Shop 32' X 32', a Barn 40' X 40' with loft & A Horse barn with 5 stalls, Chicken Coops )
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :X13041446 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :51-99 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :24 Apr, 2026 (6 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Wellington |
|---|---|
| Postal Code | :
L7J 2L9
|
| Price | : $4,900 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :1ST LINE & 32 SIDE RD/ HWY 7 |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Oil |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Kitchen | :3.96 m x 3.84 m |
|---|---|
| Dining Room | :8.23 m x 3.84 m |
| Bedroom 2 | :3.84 m x 3.2 m |
| Laundry | :3.0 m x 2.34 m |
| Living Room | :8.23 m x 3.84 m |
|---|---|
| Bedroom | :3.75 m x 3.5 m |
| Bedroom 3 | :7.93 m x 3.05 m |
| Exterior Finish | :Vinyl Siding |
|---|---|
| Parking Space | :14 |
| Basement | :No |
| Laundry | :Laundry Room |
|---|---|
| Garage | :Detached |
| Laundry Level | :Main Level |
24 Apr, 2026
TREB #X13041446
Listed
$4900.0
Sign in to view full price history of this property