89 Mountland Dr, Toronto MLS Number: E5128306
Woburn, Toronto, ON, M1G2P2$1,999
Status: Sold
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife/future Realty Inc., Brokerage
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,999
Status: Sold
Location!! Location Detached Bungalow In The Most Desirable Family Friendly Neighborhood. Spacious 3 Br Bungalow! Main Floor Only ! This Home Features Beautiful Hardwood Floors Throughout Home, Kitchen And 3 Pc Washroom. Very Conveniently Located Close To All Amenities, Parks And Schools. Close To Scarborough Town Center, Banks And Minutes To 401. Shared Laundry, 1 Parking Space.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :E5128306 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :17 Mar, 2021 (1841 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M1G2P2 |
| Price | : $1,999 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Markham & Ellesmere |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Living | :4.62 m x 3.23 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.70 m x 2.87 m |
| 2nd Br | :2.93 m x 2.82 m |
| Dining | :2.98 m x 2.80 m |
|---|---|
| Master | :3.94 m x 3.02 m |
| 3rd Br | :4.01 m x 2.72 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Attached |
17 Mar, 2021
TREB #E5128306
Price Change, Available
$1999.0
Sign in to view full price history of this property