166 Maplehurst Avenue, Toronto MLS Number: C13050934
Willowdale East, Toronto, ON, M2N 3B9$2,150
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife Landmark Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,150
Status: For Lease
Located In The Prime Willowdale And Shepard Area. Steps To Yonge/Sheppard Subway, Hwy 401. Minutes Away From Ttc, Shopping, Grocery Stores, Tim Hortons, The top-ranking schools (Earl Haig SS, Bayview MS, Hollywood PS, Montessori), Transit And Much More. So Easy To Get Around With All The Essentials Nearby. The Rental Room Is Available Move In Ready! This Bright Two Bedrooms Respectively Face To The Backyard or Front Yard Viewing. The Kitchen, Washroom Are Shared With the Other One Tenant. Laundry Is Also Shared With the Other Tenants. Splitting The Utilities Bills With The Other Tenants.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :C13050934 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Apr, 2026 (2 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M2N 3B9
|
| Price | : $2,150 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Yonge/Sheppard |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Bedroom | :3.52 m x 3.54 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.27 m x 3.1 m |
| Bedroom | :3.56 m x 2.62 m |
|---|
| Exterior Finish | :Aluminum Siding, Wood |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Other |
| Laundry | :In Building |
|---|
27 Apr, 2026
TREB #C13050934
Listed
$2150.0
Sign in to view full price history of this property