MAIN - 46 Chambers Ave, Toronto MLS Number: W11893603
Weston-Pellam Park, Toronto, ON, M6N 3M2$2,550
Status: Sold
- 3+ Beds
- 1 Baths
- Property Type: Residential (Detached)
- Listing Courtesy : Re/max Professionals Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,550
Status: Sold
Welcome to this spacious main floor 3 bedroom home with private laundry and 1 parking spot that fits either 1 large car or 2 smaller cars tandem. Good sized rooms including a large eat-in kitchen with new gas stove. Ample storage in main floor mudroom and spacious laundry room. Big fenced back yard garden could suit a gardener. Renting partly furnished or vacant - furniture listed in "extras" below. Ideally located close to St. Clair streetcar while Old Weston Rd bus is right behind the house. Lots of parks, amenities in area. Public school at end of block.
| Property Type | :Residential |
|---|---|
| MLS Number | :W11893603 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :23 Dec, 2024 (467 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M6N 3M2 |
| Price | : $2,550 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :Wall Unit |
| Heating | :Radiant |
| Cross Street | :St. Clair/ Old Weston Road |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living | :6.10 m x 3.20 m |
|---|---|
| Kitchen | :4.30 m x 3.10 m |
| Br | :3.00 m x 3.00 m |
| Mudroom | :3.10 m x 1.40 m |
| Dining | :6.10 m x 3.20 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :3.30 m x 3.00 m |
| Br | :3.10 m x 2.90 m |
| Laundry | :0.00 m x 0.00 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :None |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :None |
23 Dec, 2024
TREB #W11893603
Leased
$2550.0