Bsmt - 40 Burnt Bark Drive, Toronto MLS Number: E12964436
Steeles, Toronto, ON, M1V 3J8$1,680
Status: For Lease
- 2+1 Beds
- 1 Baths
- Area : < 700 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Homelife New World Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,680
Status: For Lease
*** Basement Only*** 2+1 Bedroom Basement W/ Separate Entrance In Excellent Location. Famous Schools Area ==> Kennedy Public School, Dr. Norman Bethune Collegiate Institute. Back Onto Park, Close To Pacific Mall, Ttc, Park And Everything. Hydro/Gas/Water Are $100/mo. Tenant Pays Internet & Cable If needed. **EXTRAS** Fridge, Stove, Rangehood, Washer & Dryer.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E12964436 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :07 Apr, 2026 (22 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1V 3J8
|
| Price | : $1,680 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Birchmount/Steeles |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :< 700 sqft |
| Living Room | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Bathroom | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :2 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Shared |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
| Park | :Park |
07 Apr, 2026
TREB #E12964436
Listed
$1680.0
Sign in to view full price history of this property