0 - 78 Scarborough Golfclub Rd, Toronto MLS Number: E6174832
Scarborough Village, Toronto, ON, M1M 3C5$3,200
Status: Sold
- 3+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1400-1599 sqft
- Property Type: Condo (Condo Townhouse)
- Listing Courtesy : Harvey Kalles Real Estate Ltd.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: Sold
Spacious & affordable move-in ready 3 bdrm, 2 bath home. Sip coffee in your breakfast nook, enjoy your favourite meals in your kitchen that has beautiful spacious cupboards, stove, range hood, microwave & double sink. Relax & enjoy movie night in your open concept living/dining area. Sprawl out in your large master bedroom complete with spacious closet. Spacious 2nd & 3rd bdrm is big enough to share and study from home. Closet to schools, grocery & much more!
| Property Type | :Condo |
|---|---|
| MLS Number | :E6174832 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :27 Jul, 2023 (979 Days ago) |
| Source | :TRREB |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | : M1M 3C5 |
| Price | : $3,200 |
|---|
| Bedrooms | :3 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :6 |
| Air Conditioning | :None |
| Heating | :Baseboard |
| Cross Street | :Kington/Scarborough Golf Club |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Electric |
| Approx Square Footage | :1400-1599 sqft |
| Living | :7.04 m x 3.64 m |
|---|---|
| Kitchen | :3.64 m x 2.59 m |
| 2nd Br | :3.24 m x 2.64 m |
| Dining | :7.04 m x 3.64 m |
|---|---|
| Prim Bdrm | :4.74 m x 3.57 m |
| 3rd Br | :4.24 m x 3.04 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Building Insurance | :Yes |
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :None |
| Pets | :Restrict |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main |
| Patio Terrace | :Terr |
27 Jul, 2023
TREB #E6174832
Leased
$3200.0
Sign in to view full price history of this property