Bsmt - 19 Saddleback Court, Toronto MLS Number: E13218874
Rouge E11, Toronto, ON, M1B 2M3$1,950
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 1100-1500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Bay Street Group Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,950
Status: For Lease
Welcome to this newly renovated 2 Bedrooms Apartment W/Separated Entrance. Each Bedroom W/Bathroom and large windows. Great Location. Bright And Spacious. Open Concept. Walking Distance To Schools, Parks, Restaurants, Banks Etc. Mins To Highway 401 & Public Transit, Grocery Store, Shopping Centers. Welcome For A Showing.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13218874 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 May, 2026 (9 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1B 2M3
|
| Price | : $1,950 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :4 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Sheppard/Meadowvale |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :1100-1500 sqft |
| Kitchen | :4.25 m x 5.0 m |
|---|---|
| Bedroom | :5.25 m x 4.75 m |
| Dining Room | :4.25 m x 4.25 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :8.25 m x 4.75 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Finished |
| Laundry | :In Area |
|---|---|
| Garage | :Built-In |
30 May, 2026
TREB #E13218874
Listed
$1950.0
Sign in to view full price history of this property