11A Seasons Drive, Toronto MLS Number: E13218022
Rouge E11, Toronto, ON, M1X 1X4$4,200
Status: For Lease
- 4+1 Beds
- 4 Baths
- Area : 2000-2500 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Detached)
- Listing Courtesy : Livio Real Estate
Maximum 4 project can be compared at one go.
$4,200
Status: For Lease
For Lease is a Detached 4+1 Bed 4 Bath Home In High Demand Area. Steps To Public & Catholic Schools, TTC & Park. Good Curb Appeal, Covered & Tiled Porch, Family Oriented Neighborhood. It has a Master bedroom with 5 pc ensuite, Interlocked Walkway, Cozy Fireplace in family room, Oak Staircase, Hardwood Hardwood Main Floor. Finished Basement with Kitchen Bedroom and a full bathroom. Garage Access, Double Driveway, Quality Stainless Steel Appliances.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13218022 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :16-30 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :30 May, 2026 (6 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1X 1X4
|
| Price | : $4,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :4 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :9 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Markham/Steeles |
| Bathrooms | :4 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :2000-2500 sqft |
| Fireplace/Stove | :Yes |
| Primary Bedroom | :4.57 m x 3.96 m |
|---|---|
| Bedroom 3 | :4.14 m x 3.35 m |
| Living Room | :8.41 m x 3.35 m |
| Family Room | :4.27 m x 3.96 m |
| Breakfast | :3.05 m x 2.74 m |
| Bedroom 2 | :3.35 m x 3.05 m |
|---|---|
| Bedroom 4 | :3.05 m x 3.02 m |
| Dining Room | :8.41 m x 3.35 m |
| Kitchen | :3.23 m x 2.74 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :3 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :In Basement |
|---|---|
| Garage | :Attached |
| Laundry Level | :Lower Level |
| Park | :Park |
30 May, 2026
TREB #E13218022
Listed
$4200.0
Sign in to view full price history of this property