2603 - 20 Tubman Avenue, Toronto MLS Number: C13124282
Regent Park, Toronto, ON, M5A 0M5$3,200
Status: For Lease
- 2+ Beds
- 2 Baths
- Area : 700-799 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Bay Street Group Tprt
Maximum 4 project can be compared at one go.
$3,200
Status: For Lease
Welcome to The Wyatt Condos! This stunning corner 2-bedroom, 2-bath suite offers an open, airy layout designed for both comfort and style, with every inch thoughtfully utilized to create a seamless flow throughout. Step onto your private balcony and take in breathtaking sunset views the perfect retreat after a long day. The versatile second bedroom can be used as a bedroom (easily fits a queen-size bed set), home office or guest room, adapting to your lifestyle needs. Ideal for small families, newlyweds, or professionals, this home is steps from a top-tier recreation center with amazing programs for kids of all ages, plus basketball courts, soccer pitch, ice skating rink, parks, and scenic trails. Located minutes from trendy restaurants, cozy cafes, and boutique shops, you'll experience the best of city living with easy access to streetcars on Dundas, Queen, King, and College. Enjoy premium building amenities, including a gym, games room, media lounge, and rooftop patio. Plus, parking and a locker are included! This isn't just a condo its a lifestyle upgrade.
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :C13124282 |
| Listing Type | :Lease |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :13 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M5A 0M5
|
| Price | : $3,200 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :2 + |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Parliament & Dundas |
| Bathrooms | :2 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-799 sqft |
| Primary Bedroom | :2.74 m x 3.2 m |
|---|---|
| Bedroom 2 | :2.83 m x 2.7 m |
| Living Room | :3.5 m x 3.2 m |
|---|---|
| Kitchen | :0.0 m x 0.0 m |
| Exterior Finish | :Brick, Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Patio Terrace | :Terrace |
13 May, 2026
TREB #C13124282
Listed
$3200.0
Sign in to view full price history of this property