2617 - 30 Shore Breeze Drive, Toronto MLS Number: W13163674
Mimico, Toronto, ON, M8V 0J1$2,700
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 600-699 sqft
- Property Type: Residential Condo & Other (Condo Apartment)
- Listing Courtesy : Right At Home Realty
Maximum 4 project can be compared at one go.
$2,700
Status: For Lease
Breathtaking View Of The Lake From The 26th Floor! Beautiful And Spacious In The 643 Sqft Azure Model 1+Den Unit. Large 105 Sqft Balcony! Parking & Locker Included, Parking Spot Close to the Elevators! 9Ft Ceilings, Large Den. Tons of Upgrades Including Glass Stand-Up Shower, Mirrored Door Closets, Large Undermount Kitchen Sink, Quartz Countertops, Kitchen-Aid Appliances, Extended Kitchen Cabinets for Extra Storage! Luxurious Amenities Including Yoga Studio, Spin Room, Pilates Room, Cross Fit Room, Kids Play Room, Game Room, Theatre Room, Saltwater Pool, Lounge, Fitness Room, Party Room, Hot Tub & Saunas, Rooftop Patio Overlooking The Marina & Much More! Upgraded Backsplash, Security System With Keypad In Unit!
| Property Type | :Residential Condo & Other |
|---|---|
| MLS Number | :W13163674 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :6-10 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :22 May, 2026 (7 Hours ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M8V 0J1
|
Parking, Locker, 2 Key Fobs, All Kitchen Appliances, Stacked Washer & Dryer
| Game Room |
| Indoor Pool |
| Exercise Room |
| Party Room/Meeting Room |
| Concierge |
| Price | : $2,700 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :5 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Cross Street | :Lakeshore & Marine Parade |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Elevator | :Yes |
| Approx Square Footage | :600-699 sqft |
| Fireplace/Stove | :No |
| Living Room | :3.3 m x 3.3 m |
|---|---|
| Primary Bedroom | :3.3 m x 3.3 m |
| Foyer | :3.0 m x 1.8 m |
| Kitchen | :3.3 m x 2.7 m |
|---|---|
| Den | :2.3 m x 2.4 m |
| Exterior Finish | :Concrete |
|---|---|
| Locker | :Owned |
| Locker Unit | :P4 |
| Parking Space | :1 |
| Basement | :No |
| Pets | :Yes-with Restrictions |
| Laundry | :Ensuite |
|---|---|
| Garage | :Underground |
| Laundry Level | :Main Level |
| Locker Level Unit | :P4 |
| Patio Terrace | :Open |
| Park | :Park |
22 May, 2026
TREB #W13163674
Listed
$2700.0
Sign in to view full price history of this property