Lower - 208 Roxanne Crescent, Toronto MLS Number: E13012644
Milliken, Toronto, ON, M1V 4G3$1,500
Status: For Lease
- 1+1 Beds
- 1 Baths
- Area : 700-1100 sqft
- Property Type: Residential Freehold (Duplex)
- Listing Courtesy : Re/max Realtron Realty Inc.
Maximum 4 project can be compared at one go.
$1,500
Status: For Lease
Located in a highly sought-after area, this property offers ultimate convenience with easy access to TTC, parks, schools, supermarkets, and the library. The home is well-maintained, providing a clean and spacious living environment perfect for families or professionals. Enjoy the benefits of living in a vibrant community with everything you need right at your doorstep. Aaa Tenants Only, Tenant Must Obtain Own Content and Liability Insurance, and Tenants pay 30%Utilities.
| Property Type | :Residential Freehold |
|---|---|
| MLS Number | :E13012644 |
| Listing Type | :Lease |
| Property Age | :31-50 Years |
| Possession Date | : |
| Last Updated | :17 Apr, 2026 (14 Days ago) |
| Source | :Toronto Regional Real Estate Board |
| Area | :Toronto |
|---|---|
| Postal Code | :
M1V 4G3
|
| Price | : $1,500 |
|---|---|
| Lease Term | :$12 Months |
| Bedrooms | :1 + 1 |
|---|---|
| No. of Rooms | :3 |
| Air Conditioning | :Central Air |
| Heating | :Forced Air |
| Place of Worship | :Yes |
| Cross Street | :Brimley Rd. & Steeles Ave. East |
| Bathrooms | :1 |
|---|---|
| Fuel | :Gas |
| Approx Square Footage | :700-1100 sqft |
| Living Room | :4.5 m x 2.8 m |
|---|---|
| Bedroom | :4.8 m x 2.7 m |
| Kitchen | :2.3 m x 2.9 m |
|---|---|
| Den | :3.0 m x 3.0 m |
| Exterior Finish | :Brick |
|---|---|
| Parking Space | :1 |
| Basement | :Apartment |
| Laundry | :Other |
|---|---|
| Laundry Level | :Lower Level |
| Park | :Park |
| Library | :Library |
17 Apr, 2026
TREB #E13012644
Listed
$1500.0
Sign in to view full price history of this property